31-letni złodziej i 19-latka zadali cios ochroniarzowi i ukradli jedzenie z pruszczańskiego sklepu

31-letni złodziej i 19-latka zadali cios ochroniarzowi i ukradli jedzenie z pruszczańskiego sklepu

Do oficjalnego aresztowania pary złodziei doszło w Pruszczu Gdańskim pod nadzorem miejscowej komendy policji. Sprawcy, 31-letni mężczyzna i jego 19-letnia wspólniczka, wpadli na gorącym uczynku podczas kradzieży produktów spożywczych z jednego ze sklepów na terenie miasta. Wykazali się oni agresją w stosunku do pracownika ochrony, który próbował przeciwdziałać ich działaniom. Za ten czyn, znany formalnie jako kradzież rozbójnicza, mogą spędzić nawet do 10 lat za kratami.

Informacja o tym zdarzeniu dotarła do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim 17 maja, w piątek. Zgodnie z relacją zgłaszających, napastnicy przywłaszczyli sobie różne artykuły spożywcze oraz zaatakowali pracownika ochrony, gdy ten zdecydował interweniować.

W skład pierwszej ekipy przybyłej na miejsce zdarzenia weszło kilka osób z wydziału prewencji. To oni zatrzymali 31-letniego sprawcę, który został ujęty przez pracownika sklepu i następnie przetransportowany do aresztu – mówi młodszy aspirant Karol Kościuk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. W toku dalszych czynności ustalono, że mężczyzna ten jest poszukiwany w związku z koniecznością odbycia wcześniej orzeczonej kary 149 dni pozbawienia wolności.