Wielki pożar w historycznym budynku na ulicy Słowackiego 78 w Gdańsku – interweniowało aż 8 zastępów straży pożarnej

Wielki pożar w historycznym budynku na ulicy Słowackiego 78 w Gdańsku – interweniowało aż 8 zastępów straży pożarnej

Pożar niszczył budynek przy ulicy Słowackiego numer 78 w gdańskim Wrzeszczu, do którego to zdarzenia skierowano aż osiem zastępów straży pożarnej. Na razie szczęśliwie nie odnotowano przypadków osób poszkodowanych. Opanowany przez płomienie budynek ma swoją historię, jest to bowiem rekonstrukcja jednego z obiektów dawnego majątku Srebrzysko (niem. Silberhammer), pochodząca z lat 80. XX wieku.

Na miejscu doszło do tego tragicznego incydentu około godziny 18:25. Po pierwszych raportach o pożarze, natychmiast wysłano pięć zastępów straży pożarnej. Jednakże, sytuacja była na tyle poważna, że ostatecznie skierowano na miejsce dodatkowo trzy inne zespoły, co dało łącznie osiem zastępów walczących z ogniem. Jak na razie, nie ma żadnych doniesień o osobach, które ucierpiały w wyniku tego zdarzenia.

W związku z interwencją służb ratunkowych, ruch na ulicy Słowackiego oraz Alei Żołnierzy Wyklętych był utrudniony, a policja kierowała pojazdy na objazdy. Zdarzenie to wywołało duże zamieszanie w lokalnym ruchu drogowym.