Zjednoczone siły ruchów miejskich, Polski 2050 Szymona Hołowni i Nowej Lewicy w wyborach do Rady Miasta Gdańska

Zjednoczone siły ruchów miejskich, Polski 2050 Szymona Hołowni i Nowej Lewicy w wyborach do Rady Miasta Gdańska

Trzy różne siły polityczne – ruchy miejskie, Polska 2050 pod przewodnictwem Szymona Hołowni oraz Nowa Lewica – postanowiły stworzyć koalicję na nadchodzące wybory do Rady Miasta Gdańska. Mimo odmiennych przekonań politycznych, zdecydowały spróbować swoich sił razem, mając na celu zwiększenie swojej szansy na zwycięstwo. Ich planem jest również wystawienie wspólnego kandydata na stanowisko prezydenta Gdańska.

Do wyborów samorządowych pozostały już tylko dwa miesiące. Wybór radnych miast i prezydentów odbędzie się 7 kwietnia.

Na scenie politycznej Gdańska zarejestrowano nowy komitet wyborczy pod nazwą Wspólna Droga. Jak twierdzą jego członkowie, komitet opiera się na trzech fundamentalnych filarach.

Jacek Hołubowski, reprezentujący ruchy miejskie, który brał udział w poprzednich wyborach na prezydenta Gdańska w 2018 roku z ramienia komitetu Gdańsk Tworzą Mieszkańcy, wyjaśnia: „Musimy dać naszemu obywatelskiemu głosowi szansę na przebicie. Dzięki stworzeniu koalicji mamy większą możliwość realizacji naszych programów, celów i wizji rozwoju miasta. Rywalizacja pomiędzy nami nie ma sensu”. Dodaje również, że pojawia się prawdziwa możliwość przełamania dominacji jednej grupy politycznej, która posiadała rządy przez wiele lat.