Pruszcz Gdański: Anna Prill, artystka która wprowadziła haft kaszubski na dwór brytyjski, otwiera Klub hafciarski

Pruszcz Gdański: Anna Prill, artystka która wprowadziła haft kaszubski na dwór brytyjski, otwiera Klub hafciarski

Anna Prill, znana pruszczanka i utalentowana hafciarka, odpowiedzialna za stworzenie eleganckiej torebki z haftem kaszubskim dla księżnej Kate podczas jej odwiedzin w Gdańsku z księciem Williamem, ogłasza otwarcie Klubu Hafciarskiego. Prezent dla księżnej został wręczony przez marszałka, co pozwoliło na wprowadzenie haftu kaszubskiego na brytyjski dwór królewski. Teraz Prill planuje dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami prowadząc klub w bibliotece publicznej w Pruszczu.

Klub Hafciarski będzie mieścił się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim, gdzie już rozpoczął się proces rekrutacji członków. „Cieszymy się, że możemy zaprosić do naszego nowo powstałego Klubu Hafciarskiego” – mówi dyrektor biblioteki Joanna Przybyś. „Nieistotne jest czy jesteś początkujący czy doświadczony hafciarz. Każdy jest mile widziany. Nasze spotkania to nie tylko możliwość doskonalenia umiejętności, ale również okazja do nawiązywania nowych znajomości i przeżywania niesamowitych doświadczeń”.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 21 lutego o godzinie 11:30 w siedzibie biblioteki przy ulicy Wojska Polskiego 34. Zajęcia poprowadzi sama Anna Prill, która od wielu lat tworzy unikalne dzieła hafciarskie. Jej najbardziej znane dzieło to elegancka kopertówka z haftem kaszubskim, którą stworzyła na wizytę książęcej pary na Pomorzu. Prezent dla księżnej Kate wręczył osobiście marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.