Wójt Michał Nowak apeluje do Ministra Infrastruktury o przyspieszenie inwestycji Węzła Straszyn

Wójt Michał Nowak apeluje do Ministra Infrastruktury o przyspieszenie inwestycji Węzła Straszyn

Położone w gminie Pruszcz Gdański miasto, gdzie pełniący obowiązki wójta jest Michał Nowak, zostało objęte planowaną inwestycją dotyczącą Węzła Straszyn. Wywołało to konieczność podjęcia działań skierowanych do Ministra Infrastruktury, mających na celu przyspieszenie omawianej inwestycji.

Jak podkreśla Nowak, nie tylko on sam, ale także mieszkańcy Straszyna i okolicznych terenów, oczekują z niecierpliwością na wzmożenie tempa prac nad projektem. Istotne jest dla nich to, żeby temat ten nabrał właściwej dynamiki. Wójt gminy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dla społeczności lokalnej przyspieszenie realizacji planowanej inwestycji.

Do apelu władz gminy dołączyło swoje poparcie również wielu samorządowców z powiatu gdańskiego i starogardzkiego. Są oni świadomi problemów związanych z brakiem postępów w budowie Węzła Straszyn i mają nadzieję, że wspólne działania przyczynią się do przyspieszenia prac inwestycyjnych. Jest to kwestia, która dotyczy szerokiej grupy osób i na której realizacji zależy nie tylko wójtowi, ale i innym zaangażowanym samorządowcom.