Zamknięcie części drogi w Gdańsku. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Zamknięcie części drogi w Gdańsku. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

W najbliższą sobotę i niedzielę, osoby korzystające z samochodów oraz środków komunikacji miejskiej, które zdecydują się na podróż do centrum Gdańska od strony Wrzeszcza, prawdopodobnie napotkają na pewne problemy w poruszaniu się. Przyczyną będą prace drogowe, które wymuszają dwudniowe zamknięcie pewnej części trasy w rejonie Błędnika. W związku z tym, zaplanowano objazdy, które poprowadzone zostaną przez ulicę 3 Maja lub Jana z Kolna.

Prace drogowe przewidziane są na weekend i odbędą się na tzw. Węźle Piastowskim. Jest to miejsce, gdzie skrzyżowanie znajduje się w pobliżu Zieleniaka, a Wały Piastowskie łączą się tam z Podwalem Grodzkim.

Realizacja prac w ciągu tylko dwóch dni jest możliwa pod warunkiem całkowitego zamknięcia ruchu na przejeździe przez torowisko w kierunku dworca Gdańsk Główny.

Zaprojektowane trasy objazdowe dla tramwajów przebiegać będą albo ulicą 3 Maja, albo ulicą Jana z Kolna. Autobusy będą poruszały się trasami nieco innymi niż zazwyczaj. Zamknięcie przejazdu przez torowisko oznacza, że autobusy jadące z Wałów Piastowskich w kierunku dworca skierowane zostaną na objazd przez Błędnik i zawrócą na skrzyżowaniu al. Zwycięstwa/Błędnik/3 Maja/Popiełuszki. Obsługa przystanków nie ulegnie zmianie, jednak mogą wystąpić niewielkie opóźnienia do 5 minut w kursowaniu autobusów od przystanku Dworzec Główny.