Wyścig hulajnóg w Pruszczu Gdańskim

Wyścig hulajnóg w Pruszczu Gdańskim

Wyścig hulajnóg już dzisiaj w Pruszczu Gdańskim

Wyścig hulajnóg odbędzie się już dzisiaj w Pruszczu Gdańskim, a wszyscy uczestnicy już się pewnie nie mogą doczekać. Warto wspomnieć, że chodzi o bardzo młodych uczestników, bo jest to konkurs dla dzieci. Przedział wiekowy waha się między 3 a 10 lat. Oczywiście 3-latek nie miałby szans w starciu z o 7 lat starszym od niego kolegą. Dlatego podzielono wyścig na cztery oddzielne kategorie wiekowe po to, aby każdy mógł zmierzyć się z równymi sobie.

Szczegóły wydarzenia

Wydarzenie rozpoczyna się już dzisiaj, 16 września. Zapisy rozpoczną się godzinę przed startem przy szkole w Rotmance. Zapisać swoje dziecko będzie można między godziną 16.00 a 16.45. Wtedy zapisy się skończą, a start samego wyścigu zaplanowano na godzinę siedemnastą. Po przybyciu na miejsce łatwo będzie dostrzec stoisko należące do Ośrodka Sportu i Rekreacji. To właśnie przy nim można dokonać zapisu.

Kategorie wiekowe

Zawody zorganizowano z myślą o najmłodszych, dla których przygotowano cztery kategorie wiekowe. Do pierwszej będą należeć same maluchy, ponieważ przedział wiekowy wynosi od trzech do czterech lat. Jeśli więc mamy dzieci w wieku przedszkolnym, to mają szansę się wykazać w wyścigu.

Druga kategoria jest już dla nieco starszych dzieci, które same powinny dawać przykład maluchom. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku pięciu i sześciu lat. Jest to wiek,  w którym dzieciaki nierzadko potrafią już pisać, mówią bardzo płynnie, a nawet rozwiązują już działania matematyczne. A jak radzą sobie na hulajnodze?

Oczywiście wyścig hulajnóg przeznaczony jest także dla dzieci, chodzących do szkoły. Siedmio- i ośmiolatki będą mogły wystartować w trzeciej kategorii. Takie dzieci są już wystarczająco duże, aby móc pochwalić się prawdziwymi wyczynami na swoich hulajnogach. Ostatnia grupa dla dzieci ze szkół przewiduje udział dzięwiecio- i dziesięciolatków. Na tym się zamyka przedział wiekowy i nastolatkowie niestety będą musieli obejść się smakiem.

Pomysł na wyścig hulajnóg

Zawody odbywają się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Dzięki tej inicjatywie najmłodsi będą mogli się sprawdzić w nowej dyscyplinie sportowej. Hulajnogi jeszcze do niedawna były bardzo niedocenianym środkiem transportu. Dzisiaj wróciły do łask głównie ze względu na swoje elektryczne odpowiedniki. Mimo to te hulajnogi, które wciąż – jak sama nazwa skazuje – wymagają wysiłku naszych nóg, nadal cieszą popularnością.