Kolejne nielegalne automaty do gier w rękach mundurowych

Kolejne nielegalne automaty do gier w rękach mundurowych

Z mapy Pruszcza Gdańskiego zniknął kolejny nielegalny salon gier a wraz z nim nielicencjonowane automaty do gry. Tym razem lokal jak i maszyny zostały solidnie zabezpieczone zamkiem szyfrowym, w związku z czym funkcjonariusze pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej mieli utrudnione zadanie.

Zabezpieczony lokal

Sposób ukrycia automatów w jednym z lokali w Pruszczu Gdańskim bez wątpienia lekko zaskoczył mundurowych walczących z hazardowym podziemiem, jednak nie na tyle aby powstrzymać ich przed wejściem do środka. Lokal z automatami w jednym z miejskich pawilonów został bowiem zabezpieczony przed nieuprawnionym dostępem w bardzo nowoczesny sposób za pomocą skomplikowanego zamka szyfrowego.

Skontrolowany lokal był już kolejnym w ostatnich miesiącach, w którym urządzano bez wymaganej licencji gry hazardowe na nielegalnych automatach ze slotami. Jak tym razem przekonali się mundurowi, pomysłowość właścicieli takich lokali i organizatorów podziemnego hazardu nie zna granic jeśli chodzi o sposoby zabezpieczenia miejsc do nielegalnej gry.

Po przeprowadzonej kontroli i zatrzymaniu niekoncesjonowanych maszyn ich suma w samym tylko 2021 roku wzrosła do 441 egzemplarzy na terenie województwa pomorskiego. Szacunkowe wyliczenia wskazują, że łączna wartość wszystkich urządzeń wynosi nawet ponad 5 milionów złotych.

Inne akcje służb w regionie

Pawilon w Pruszczu Gdańskim to nie jedyne miejsce, gdzie po kontroli służb odkryto nielegalne maszyny hazardowe. W Gniewie na zapleczu sklepu spożywczego także dokonano podobnego odkrycia. Z kolei w Słupsku nielegalny hazard prowadzono pod przykrywką kafejki internetowej na komputerach stacjonarnych. W Chwaszczynie zaś nielegalny salon gier posiadał nawet zamontowaną automatyczną instalację rozpylającą gaz łzawiący w przypadku wtargnięcia do środka osób niepożądanych. To tylko kilka przykładów miejsc, których właściciele postanowili sobie dorobić w nielegalny sposób.

Na mocy obowiązujących w Polsce przepisów prawa organizatorom goer hazardowych nie posiadających koncesji na taką działalność i posiadających nielicencjonowane automaty do gier hazardowych grozi kara do 3 lat więzienia, albo kara do 100 tysięcy złotych grzywny za każdą nielegalną maszynę do gry, albo obie te kary łącznie, w zależności od wagi i skali nadużyć, których się dopuścili. Kara wymierzana jest zarówno organizatorowi nielegalnej gry jak i właścicielowi lokalu, który wynajmuje na ten cel swoją powierzchnię.