Tomasz Tomiak nie żyje

Tomasz Tomiak nie żyje

Profesor Tomasz Tomiak nie żyje, brązowy medalista olimpijski z Barcelony miał 52 lata. Tomiak ostatnio był dziekanem Wydziału Kultury Fizycznej na AWFiS w Gdańsku.

Co się stało?

Profesor ostatnie tygodnie życia spędził w szpitalu, gdzie czekał na przeszczep serca. Tomasz Tomiak urodził się 17 września 1967 roku w Nowym Tomyślu. Jego życie poza karierą mocno było związane z Gdańskiem, w końcu jest absolwentem gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Tytuł, który uzyskał to magister wychowania fizycznego o specjalności trenerskiej oraz w zakresie menedżera w sporcie.

Przede wszystkim należy jednak pamiętać karierę sportową, wszak mowa o wyczynowym wioślarzu (do 1995 roku). Jako że jesteśmy przy karierze, Tomiak był brązowym medalistą IO z Barcelony i dwukrotnym medalistą Mistrzostw Świata seniorów. Nie ulega wątpliwości, że o takich sukcesach niektórzy mogą tylko pomarzyć.

Trzeba też przyznać, że Tomiak sprawnie zorganizował sobie życie po karierze – w 1996 roku został trenerem wioślarzy w Klubie Sportowym AZS AWFiS Gdańsk. Potem mógł sprawdzać się jeszcze w innych rolach, dziekanem Wydziału Kultury Fizycznej był stosunkowo niedługo, bo od zeszłego roku.