Sportowcy z Pomorza wezmą udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio

Sportowcy z Pomorza wezmą udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio

Sportowcy z Pomorza wezmą udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio

Sportowcy z Pomorza dostali szansę wzięcia udziału w Tokio 2020. Dyscypliny, w których ich zobaczymy to między innymi żeglarstwo, wioślarstwo i lekkoatletyka. Zawody odbędą się 26 lipca i potrwają do 8 sierpnia. 

Żeglarstwo na igrzyskach. Pomorzanie gotowi do działania

Jednym ze sportów, bez których nie moglibyśmy wyobrazić sobie letnich igrzysk, jest żeglarstwo. Najlepsi zawodnicy pokazują wtedy, co to znaczy mieć siłę w rękach. W Tokio będziemy mogli zobaczyć takich asów jak Łukasz Przybytek, Paweł Kolodziński, Piotr Myszka i Kinga Łoboda. Całą czwórka trenuje w AZS AWFiS Gdańsk, ale pojawią się też dwie inne osoby z pomorskich klubów. Są to Magdalena Kwaśniak z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego oraz Aleksandra Melzacka z YKP Gdynia.

– Na fali żeglarskich sukcesów tego tygodnia i w ostatniej chwili przed tzw. ciszą medialną, udostępniamy materiał o „sportowcu w drodze” – Kindze Łobodzie, naszej żeglarce z klasy 49 er FX, reprezentantce w Tokio, z załogi Melzacka&Loboda FXteam ( Polski Związek Żeglarski ). Dziękujemy Zespołowi AZS Akademicki Związek Sportowy za zaproszenie do udziału w  projekcie i jesteśmy pod wrażeniem naszej wspaniałej, mądrej i zdolnej Zawodniczki. Nie możemy się doczekać na następnej odsłony cyklu, gdzie zostaną przybliżone kolejne sylwetki naszych Zawodniczek i Zawodników – szczyci się KS AZS AWFiS w Gdańsku na swoim profilu facebookowym

Sportowcy z Pomorza w Tokio. Lekkoatletyka

Również w lekkoatletyce nasz kraj będą reprezentować zawodnicy z pomorza. Mowa tu przede wszystkim o Annie Kiełbasińskiej z SKLA Sopot. Zawodniczka osiąga sukcesy w bieganiu od dawna, a teraz dobiegnie do Tokio. Liczmy więc, że osiągnie ich jeszcze wiele.

Drugim Zawodnikiem, tym razem z AZS AWFiS w Gdańsku jest Cyprian Mrzygłod. Zawodnik zajmuje się rzutem o szczepem i wkrótce będzie miał okazję rzucać nim na arenie międzynarodowej. Niedawno mieliśmy okazję przeczytać informację we wpisie na facebooku gdańskiego klubu.

– Tak jest! Cyprian Mrzygłód w drodze z Gdańska do Tokio! Trzymając kciuki naszego lekkoatletę – oszczepnika ( KS AZS AWFiS w Gdańsku, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Polski Komitet Olimpijski) przygotowującego się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio razem z Miasto Gdańsk życzymy powodzenia – rzucaj daleko Cyprian! – czytamy we wpisie