Połowa kadencji Rady Miasta Gdańska. Jakie są jej efekty?

Połowa kadencji Rady Miasta Gdańska. Jakie są jej efekty?

Rada Miasta Gdańska po pierwszej połowie Kadencji

Rada Miasta Gdańska ocenia efekty swojej działalności. Połowa kadencji Rady Miasta Gdańska już za pasem, a jak wyglądają jej efekty? Radni Miasta Gdańska oceniają swoje sukcesy. Czy jest ich wiele? Mieszkańcy już sami będą musieli ocenić, czy przechwałki pokrywają się z rzeczywistością i zweryfikować słowa swoich „wybrańców”. Radni Koalicji Obywatelskiej oraz Wszystko dla Gdańska chwalą się tym, że podjęli 904 uchwały podczas 35 sesji Rady Miasta Gdańska. Do tego dokonali łącznie 945 interwencji (tak przynajmniej twierdzą).

Połowa kadencji Rady Miasta Gdańska. Jakie są jej efekty?

Co takiego radni zaliczają do swoich sukcesów? Między innymi chwalą się rozwojem terenów zielonych w mieście. Chodzi tutaj między innymi o parki. Do swoich sukcesów zaliczają także punkty z artykułami higienicznymi dla kobiet oraz bony żłobkowe. Ze swój sukces uważają promowanie szczepień, wliczając w to kryterium szczepienia podczas zapisywania dzieci do żłobka lub przedszkola.

Sukcesy. A co z porażkami?

Wiadomym jest, że radni będą mówić chętniej o swoich sukcesach niż porażkach. Dlatego jeśli obywatele chcą mieć rzeczywisty udział w życiu swojego miasta, województwa czy nawet państwa, powinni patrzeć polityków na ręce. Starannie weryfikować wszystkie słowa a także dane, którymi się posługują. Mogą one być często mylne i prowadzić złych wniosków. A przecież wszyscy wolimy żyć w prawdzie a nie zakłamaniu. Nie bójmy się więc traktować polityków, jak naszych pracowników (bo któż im płaci jak nie my?) i domagajmy się jawności ich działań.

Co zwiedzić w Gdańsku? Skąd odjeżdżają autokary z desytancją pks gdańsk? I gdzie znajduje się dworzec PKS w Gdańsku? Wszystkie najważniejsze informacje możecie znaleźć np. na stronie przewoźnika Sindbad.