Pomorzanie się szczepią. Padł rekord

Pomorzanie się szczepią. Padł rekord

Pomorzanie się szczepią. Rekord w skali kraju

Pomorzanie się szczepią i robią to naprawdę sprawnie. Jak wyglądają dane związane ze szczepieniem? Spójrzmy jak radzi sobie w tej sytuacji województwo pomorskie. Może się ono pochwalić tym, że jest w obecnej chwili absolutnym liderem w kwestii liczby zaszczepionych osób. Aż 50,6% dorosłych mieszkańców województwa Pomorskiego już przyjęło przynajmniej jedną dawkę szczepionki. Żadne inne województwo nie może pochwalić się tak dużym wynikiem, ale może to właśnie będzie inspiracja, aby zwiększyć swoje tempo?

Może to jednak zawsze przynieść negatywny obrót. Pamiętamy, jak jeszcze niedawno wybuchł skandal na temat szczepień na Podkarpaciu. Niektórzy twierdzili, że wykonano tam zbyt dużo szczepień i podejrzewali, że może to być spowodowane ze zbliżającymi się wyborami na prezydenta Rzeszowa. Trudno powiedzieć, jak było naprawdę, choć według niektórych informacji, doszło po prostu do złej interpretacji danych. Rzeszów miał zliczać także osoby zaszczepione poza jego terenem, stąd zawyżony wynik.

Pomorzanie się szczepią. Sukces rządu?

Wróćmy może do województwa pomorskiego. Ponad połowa mieszkańców zdecydowała się zaszczepić, co na pewno cieszy przedstawicieli partii rządzącej. Nawet jeśli nie jesteśmy przekonani co do szczepionki samej w sobie, to musimy przyznać, że program idzie bardzo sprawnie i można go uznać za sukces. Na Pomorzu padła rekordowa liczba szczepień na 10 tysięcy mieszkańców.

Skąd taka motywacja do masowego szczepienia? Na pewno promocja medialna robi swoje. Gdy tylko włączymy telewizor, radio lub zajrzymy do internetu, zobaczymy reklamy programu szczepień. Zrobiono je naprawdę starannie, więc faktycznie ich wymowa jest zachęcająca. Do tego Polacy sami siebie nawzajem nakłaniają do szczepień, argumentując to odpowiedzialnością za zdrowie swoje i innych. Dlaczego więc są wciąż osoby przeciwne tym szczepionkom? Znajdą się takie głosy, mówiące że te kilka miesięcy to zbyt mało, aby przekonać się o skuteczności i bezpieczeństwie tych preparatów. Że potrzeba na to nawet 10 lat. Nie ma się co dziwić więc, że duża liczba obywateli nie chce brać udziału w takim eksperymencie.

Pandemia COVID-19

Pandemia COVID-19 zaskoczyła wszystkich w tamtym roku. Od momentu jej ogłoszenia wiele się wydarzyło. Zaczęto wprowadzać różne obostrzenia, z których jedne były bardziej logiczne, inne mniej. Obserwowaliśmy pierwszą, drugą a w końcu trzecią falę. Ta ostatnia była najbardziej przerażająca, gdyż w trakcie jej trwania obserwowaliśmy nawet liczby z rzędu 30 tys. zakażeń. Dzisiaj mamy dużo niższy współczynnik, więc możemy na ten moment odetchnąć z ulgą. Na pewno przyczyniła się do tego liczba szczepień, choć pewnie także inne czynniki.

Jeden komentarz o “Pomorzanie się szczepią. Padł rekord

  1. I bardzo dobrze. Mam nadzieję że padł już kult anty-szczepionkowców 😉

Comments are closed.