Pruszcz Gdański  – czy łatwo tu o mieszkanie?

Pruszcz Gdański  – czy łatwo tu o mieszkanie?

Trójmiasto, ale także jego okolice to pożądane miejsce do zamieszkania. To jeden z najatrakcyjniejszych regionów naszego kraju. Ale zanim się przeprowadzimy, należy poszukać odpowiedniego mieszkania. Czy łatwo o takie w Pruszczu Gdańskim?

Kupno nowego mieszkania

Rynek mieszkaniowy regularnie się rozwija – także w Pruszczu Gdańskim. Pojawili się tutaj deweloperzy, którzy budują nowe osiedla. Znajdują się one w atrakcyjnych lokalizacjach. Mowa tu przede wszystkim o drodze dojazdowej do Trójmiasta, przez  co można szybko dostać się np. do pracy.

Nowe osiedla położone są też w zacisznych, spokojnych okolicach, np. w pobliżu kanału Raduni. Są też otoczone zielenią.

Kupno z rynku wtórnego

Pomimo iż Pruszcz Gdański nie jest dużą miejscowością, to można tutaj znaleźć sporo mieszkań na sprzedaż z drugiej ręki. Ceny są zróżnicowane, podobnie jak ich lokalizacja, wielkość i typ mieszkalnictwa. Wiele z nich to mieszkania w prawie nowych budynkach lub świetnie odremontowane. Rzadko można spotkać mieszkania w kamienicach lub mieszkania zaniedbane i nieremontowane. Większość więc jest znakomicie przygotowana do sprzedaży. To jednak nieco winduje cenę, podobnie jak bliskość Gdańska.  Mieszkania można kupić zarówno od właściciela, jak i za pośrednictwem agencji nieruchomości.

Wynajem mieszkania

W Pruszczu Gdańskim nie ma większych problemów z wynajęciem mieszkania. Ofert nie jest tak dużo, jak w znacznie większych miejscowościach, ale z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zazwyczaj są to mieszkania 2-3 pokojowe. Większość z nich znajduje w niedawno wybudowanych blokach. Nie trzeba więc mieć dużych oszczędności, czy decydować się na kredyt hipoteczny, by mieszkać w atrakcyjnej okolicy.

Wynajem pokoju

Co w przypadku, gdy jesteś studentem i interesuje cię jedynie pokój lub stancja?  Wynajem również jest możliwy. Przed początkiem roku akademickiego pojawiają się i takie ogłoszenia. Mieszkania, w których znajdują się pokoje, mogą mieć różnorodny standard. Zawsze jednak w pokoju znajduje się łózko lub wersalka, biurko. Udostępniana jest także kuchnia i łazienka. W pokojach też jest możliwość podpięcia się do internetu.  Studenci mogą wynająć pokój dla siebie, albo zająć miejsce w pokoju 2-osobowym.

Pruszcz Gdański oferuje więc sporo różnorodnych nieruchomości. Tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie – rodzina szukająca lokum na dłużej, jak i student potrzebujący pokoju na czas roku akademickiego.