Pierwszoklasiści z Pruszcza Gdańskiego oficjalnie włączeni do grona uczniów podczas uroczystego pasowania

Pierwszoklasiści z Pruszcza Gdańskiego oficjalnie włączeni do grona uczniów podczas uroczystego pasowania

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika, usytuowanej w Pruszczu Gdańskim, odbyło się niezwykle istotne wydarzenie dla pierwszaków – ceremonia pasowania na uczniów. Uroczystość była pełna wzruszeń, a my mieliśmy okazję być jej świadkami.

10 października to data, która zapisała się w pamięci najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Pod hasłem „Pasowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas” została zorganizowana uroczystość, na której gościli między innymi senator RP – Ryszard Świlski (były uczeń SP nr 2), przewodnicząca Rady Miasta Pruszcz Gdański – Małgorzata Czarnecka – Szafrańska, burmistrz Pruszcza Gdańskiego – Janusz Wróbel, przewodnicząca Rady Rodziców – Maria Guz oraz rodzice pierwszoklasistów. Wszystko to przy wsparciu wychowawców, nauczycieli i personelu szkolnego, towarzyszących dzieciom od pierwszych dni ich szkolnej przygody.

Podczas ceremonii, najmłodsi uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki, które były związane z tematyką szkolną, zasadami zachowania w szkole oraz bezpiecznym poruszaniem się po drodze. Nauczyciele zauważyli, że postawa i zachowanie dzieci dowodziło, jak godnie będą reprezentować swoją szkołę na co dzień.

Przed sztandarem szkoły i w obecności dyrektor Marzeny Koteckiej, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie zostali symbolicznie pasowani na uczniów, stając się pełnoprawnymi członkami społeczności Szkoły Podstawowej nr 2.