Nowoczesny bezobsługowy trawnik.

Nowoczesny bezobsługowy trawnik.

Sztuczna trawa ogrodowa była czymś nowym w XX wieku i początkowo spotkała się z falą krytyki. Wynikało to z tego, że jakość murawy stworzonej przez amerykańskich naukowców pozostawiała wiele do życzenia. Zaczęto testować ją na boiskach sportowych, ale niezbyt dobrze spełniała swoją funkcję. Szybko ulegała zniszczeniu, nie nadawała się do intensywnego eksploatowania. Rozpoczęto prace mające na celu udoskonalenie sztucznej trawy. Pojawiły się nowe rozwiązania technologiczne, które ułatwiły to zadanie. W końcu udało się opracować dwa rodzaje sztucznej trawy, które cechują się dużą wytrzymałością. Są odporne na czynniki atmosferyczne, można też liczyć na niskie koszty utrzymania.

Założenie trawnika z rolki? Sprawdź, dlaczego warto!

Sztuczna trawa do ogrodu składa się z elastycznego podkładu i warstwy do złudzenia przypominającej naturalną murawę. Do wyboru jest wiele rodzajów sztucznej trawy, ale obecnie sięga się przede wszystkim po produkty powstałe z włókien nanofilowych i fibrylowanych. Będzie to uniwersalny wybór, sprawdzi się niemalże wszędzie. Sztuczna trawa ma szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się ją na prywatnych posesjach i na terenach firmowych. Będzie świetną opcją do ogrodu, na taras i balkon. Sztuczną trawę można spotkać w wielu miejscach użyteczności publicznej. Doskonale nadaje się na plac zabaw, pole namiotowe i kempingowe. Nawierzchnie obiektów sportowych również pokrywa się sztuczną murawą. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo utrzymanie jej w czystości nie sprawia żadnych trudności. W przypadku sztucznej trawy można mówić o relatywnie niskich kosztach eksploatacyjnych. Posłuży przez długi czas, nawet jeśli będzie intensywnie użytkowana każdego dnia. Nie zniszczą jej ujemne temperatury, silne promieniowanie słoneczne, opady gradu itd. Sztuczna trawa powstaje głównie z polipropylenu i polietylenu. można znaleźć sprzedaży również rolki z włókien nylonowych. sztuczna trawa nie wymaga pielęgnacji. Można wobec tego zaoszczędzić czas i pieniądze na koszeniu, podlewaniu, nawożeniu. Będzie pięknie wyglądała przez cały rok.

Dlaczego sztuczna murawa to świetny wybór?

Układanie sztucznej trawy jest bardzo proste i szybkie do przeprowadzenia. Nie wiąże się to z koniecznością ponoszenia wysokich kosztów. Nie trzeba nawet przejmować się tym, jaka jest jakość gleby. Sztuczna trawa może zostać położona na deskach tarasowych, kafelkach, wylewce betonowej itd. Trzeba tylko zadbać o to, aby podłoże było proste, po czym pozostaje już rozwinięcie na nim rolki ze sztuczną murawą i przycięcie jej, jeśli pojawi się taka potrzeba. Wykładzina ze sztuczną trawą może być kształtowana przy użyciu ostrego nożyka. W sprzedaży znajdują się specjalne kleje do przyklejania tego rodzaju produktu, co zapewnia stabilne podłoże. Nie trzeba martwić się samoczynnym przesuwaniem murawy nawet podczas intensywnej eksploatacji. Nic więc dziwnego, że tak świetnie sprawdza się na boiskach sportowych. Sztuczna trawa to produkt ekologiczny, który może zostać poddany recyklingowi. Wygląda bardzo realistycznie.