Nietrzeźwi kierowcy na drogach Pruszcza. Zatrzymano 3 osoby w ciągu weekendu

Nietrzeźwi kierowcy na drogach Pruszcza. Zatrzymano 3 osoby w ciągu weekendu

W powiecie gdańskim podczas weekendu 25-27.09.2020 policja zatrzymała aż trzech pijanych kierowców. Dalsza jazda została im uniemożliwiona.

Pierwszy przypadek miał miejsce już w piątek w Straszynie. Policjanci z KPP w Pruszczu wyczuli alkohol od jednego z uczestników kolizji. Postanowili zbadać go przy pomocy alkoholu. Tak jak przypuszczali – mężczyzna był nietrzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy, a wkrótce sprawa trafi do sądu.

Do kolejnych zdarzeń doszło w sobotę. Tutaj policję zawiadomili świadkowie. Zauważyli oni, że kierowcy jadą „wężykiem”. Policjanci niezwłocznie zareagowali na zawiadomienie i udali się we wskazane miejsce. Jak okazało się, jedno z wydarzeń miało miejsce w Pszczółkach, a drugie w Pruszczu Gdańskim. Byli to 65-letni mężczyzna i 31-letnia kobieta. Każda z tych osób była nietrzeźwa. W tych przypadkach również konieczne było zatrzymanie prawa jazdy, a sprawę skierowano do sądu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kierowcom grozi kara więzienia do lat dwóch. Dodatkowo kierowcy mogą otrzymać sądowy zakaz kierowania pojazdami, a także wysoką karę pieniężną.

Źródło: KPP Pruszcz Gdański