Mężczyźni z Pruszcza Gdańskiego oskarżeni o różne przestępstwa

Mężczyźni z Pruszcza Gdańskiego oskarżeni o różne przestępstwa

W mieście Pruszcz Gdański, policjanci z lokalnego wydziału kryminalnego zatrzymali dwoje mężczyzn podróżujących jednym pojazdem. Jeden z nich był już wcześniej podejrzany o przywłaszczenie cudzego portfela i włamanie do konta bankowego, podczas gdy drugi został znaleziony z narkotykami i skradzionymi pokrywami studzienek kanalizacyjnych. Obydwaj mężczyźni zostali już oficjalnie oskarżeni.

Policja Pruszcza Gdańskiego od jakiegoś czasu prowadziła dochodzenie w sprawie zgłoszonego na koniec sierpnia przypadku przywłaszczenia portfela z kartą bankomatową, która była następnie używana do realizacji transakcji finansowych. Po zebraniu wszelkich dostępnych informacji oraz dowodów, funkcjonariusze ustalili krąg potencjalnych podejrzanych.

Młodszy aspirant Karol Kościuk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, poinformował, że 28 sierpnia, opierając się na zdobytych informacjach i ustaleniach, policjanci zatrzymali do kontroli samochód prowadzony przez mężczyznę, który był wcześniej powiązany z tą sprawą. W pojeździe znajdował się również drugi mężczyzna – 45-latek oraz 27-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego.