Interwencja policji w Pruszczu Gdańskim po brutalnym znęcaniu się 70-latka nad psem

Interwencja policji w Pruszczu Gdańskim po brutalnym znęcaniu się 70-latka nad psem

Na tle znęcania się nad zwierzętami, niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, które wywołują oburzenie. Niedawno na terenie Pruszcza Gdańskiego, dzięki czujności jednego z mieszkańców, doszło do interwencji policji. Mężczyzna ten nie pozostał obojętny na brutalne traktowanie psa przez 70-letniego mężczyznę i zawiadomił odpowiednie służby. Zidentyfikowany sprawca katował psa za pomocą szklanej butelki. Za swoje haniebne zachowanie, może mu grozić kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Informacja o tym skandalicznym zdarzeniu dotarła do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim w ubiegłym tygodniu, kiedy to dyżurny otrzymał zgłoszenie o brutalnym znęcaniu się nad psem. Jak relacjonował zgłaszający, jeden z przechodniów, prowadząc psa na smyczy, zaczął go bić szklaną butelką – podaje mł. asp. Karol Kościuk, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim. Bez zwłoki, na miejsce został skierowany patrol z wydziału prewencji.

Informacja przekazana przez świadka okazała się prawdziwa. Podczas pierwszych ustaleń, policjanci potwierdzili, że 70-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego miał znęcać się nad swoim psem. Funkcjonariusze postanowili natychmiastowo zareagować – zwierzę zostało zabezpieczone i przekazane pod opiekę weterynarza. Sprawca brutalnego zachowania został natomiast aresztowany i przetransportowany do aresztu policyjnego.