42-letni mężczyzna zatrzymany przez pruszczańską policję za kradzież roweru

42-letni mężczyzna zatrzymany przez pruszczańską policję za kradzież roweru

Policjanci z Wydziału Prewencji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali niedawno mężczyznę w wieku 42 lat, który jest podejrzany o kradzież roweru dokonaną kilka dni wcześniej na terenie tego miasta. Skradziony jednoślad został odzyskany przez służby porządkowe, a jego domniemany złodziej usłyszał oficjalny zarzut kradzieży.

Do zdarzenia doszło w Pruszczu Gdańskim, gdzie z jednego z bloków mieszkalnych skradziono rower. Zgłoszenie do lokalnej Komendy Powiatowej Policji złożyła poszkodowana właścicielka jednośladu. Na miejsce przybyli funkcjonariusze, którzy zebrali wszystkie dostępne dowody, w tym materiały z monitoringu, na których widoczny był zarówno sprawca przestępstwa, jak i skradziony środek transportu.

Zgodnie z procedurą w takich sytuacjach, policjanci z gdańskiego powiatu otrzymali szczegółowe informacje dotyczące wyglądu skradzionego roweru oraz cechy szczególne domniemanego sprawcy kradzieży.

Kilka dni później, pod koniec tygodnia, policjanci z Wydziału Prewencji w trakcie patrolu po mieście zauważyli mężczyznę, który prowadził rower przypominający skradziony. Cechy osobiste podejrzewanego zgadzały się z rysopisem sprawcy kradzieży.

Postawieni na baczność funkcjonariusze postanowili sprawdzić tożsamość mężczyzny. Szybko okazało się, że prowadzony przez niego rower to skradziony pojazd, a on sam jest prawdopodobnie odpowiedzialny za ten czyn.

Policjanci natychmiast zatrzymali 42-latka i zajęli się zabezpieczeniem odzyskanego jednośladu.