Gdańskie autobusy udające się na Ukrainę uległy awarii

Gdańskie autobusy udające się na Ukrainę uległy awarii

Wczesnym porankiem w niedzielę, autobusy wyruszyły z gdańskiego dzielnicy Stogi, niosąc pomoc dla Ukrainy, która boryka się z konfliktem. Niemniej jednak, podczas tej podróży pomocniczej, doszło do poważnych problemów technicznych, co skutkowało niepowodzeniem w dotarciu dwóch pojazdów do wyznaczonego celu.

Niedaleko Warszawy, jeden z przegubowych autobusów marki Solaris, doświadczył pożaru w komorze silnika. Niefortunne zdarzenie nie spowodowało jednak unieruchomienia pojazdu.

Poza tym, kolejny z gdańskich autobusów, które miały dostarczyć dary do Kijowa, nie zdołał dotrzeć do miejsca przeznaczenia. Według informacji uzyskanych przez Radio Gdańsk, jeden z pojazdów został unieruchomiony pod Nowym Dworem Mazowieckim z powodu awarii skrzyni biegów.

Planowano, że siedem autobusów marki MAN i Solaris, które dotychczas były używane na miejskich ulicach Gdańska, trafi do czterech miast ukraińskich: Kijowa, Krzywego Rogu, Pokorowska oraz Kramatorska. Autobusy wraz z częściami zamiennymi zostały przekazane przez spółkę Gdańskie Autobusy i Tramwaje.