CTP, czołowy deweloper z Czech, planuje ekspansję na polskim rynku nieruchomości przemysłowo-logistycznych

CTP, czołowy deweloper z Czech, planuje ekspansję na polskim rynku nieruchomości przemysłowo-logistycznych

Polski rynek nieruchomości przemysłowo-logistycznych z pewnością stanie się jeszcze bardziej dynamiczny. Czeska firma deweloperska, CTP, która również posiada bogate portfolio przemysłowych nieruchomości, ma ambitne plany ekspansji na naszym terenie. Firma ogłosiła, że zamierza otworzyć trzy nowe parki biznesowe w różnych regionach Polski. Jednym z miejsc, które zostało wybrane do tego przedsięwzięcia jest Pawłówek, położony w bliskim sąsiedztwie Bydgoszczy i w strategicznym punkcie krzyżowania dróg S5 i S10.

Od kilku lat są już znane intencje rozbudowy atrakcyjnej działki położonej na zachód od Bydgoszczy, niedaleko węzła komunikacyjnego o nazwie Bydgoszcz Zachód. Oryginalnie, projektem tym miała zająć się polska firma deweloperska 7R, która ma na swoim koncie już jeden park magazynowy zlokalizowany w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Park ten znajduje się na terenie dawnego kompleksu Zachem. Nieoczekiwanie jednak, to właśnie CTP zakupiło od 7R działkę w Pawłówku i to ta czeska firma będzie odpowiedzialna za realizację przedsięwzięcia.

Bogi Gabrovic, reprezentant CTP Poland, skomentował te plany. Jego zdaniem ekspansja CTP na osi północ-południe w Polsce dowodzi mocnej pozycji firmy na naszym rynku. Podkreślił, że korzystając ze wsparcia grupy, udało się w ciągu zaledwie dwóch lat wybudować już kilkaset tysięcy mkw. przestrzeni produkcyjno-logistycznej. W miarę jak infrastruktura magazynowa rozwijała się, rosło także uznanie CTP jako zaufanego partnera biznesowego. Dzięki temu dzisiaj firma może pochwalić się siecią nieruchomości zlokalizowanych w kluczowych punktach logistycznych kraju, a jednocześnie otwiera się na nowe, obiecujące lokalizacje.