Wystawa zbiorowa "Synergia" w Galerii Sztuki SIMPLE – punkt kulminacyjny międzynarodowego pleneru malarskiego

Wystawa zbiorowa "Synergia" w Galerii Sztuki SIMPLE – punkt kulminacyjny międzynarodowego pleneru malarskiego

W piątkowy wieczór, 8 grudnia, miało miejsce fascynujące wydarzenie artystyczne. Galeria Sztuki SIMPLE, położona przy ulicy Gdańskiej 160, stała się gospodarzem wernisażu międzynarodowej wystawy zbiorowej o tytule „Synergia”. Ten niecodzienny event stanowił szczytowy punkt międzynarodowego pleneru malarskiego, gdzie artyści prezentowali rezultaty swojej pracy, jednocześnie ukazując potęgę synergii w świecie sztuki. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się tak renomowani twórcy jak Ewa Minge, Jarosław Kukowski i Iwona Ostrowska.

Anna Perek-Sobierajska, dyrektor strategiczny Galerii Sztuki SIMPLE, której powstanie miało miejsce w czerwcu bieżącego roku w Bydgoszczy, zdradziła nam nieco szczegółów dotyczących wystawy. Twórcze dzieła prezentowane podczas wydarzenia powstały w sopockich apartamentach zlokalizowanych przy ulicy Bema. To właśnie tam odbył się plener malarski, który zgromadził wielu artystów – zarówno tych stawiających swoje pierwsze kroki w świecie sztuki, jak i tych z bogatym doświadczeniem. Każdy z nich tworzył swoje dzieło w tym samym miejscu i czasie. Pierwotnie wystawa „Synergia” była prezentowana w Sopockim Domu Aukcyjnym, a dopiero później przeniesiono ją do Bydgoszczy.

Anna Perek-Sobierajska wyjaśnia, że to właśnie podczas międzynarodowego pleneru malarskiego, który zgromadził wielu utalentowanych artystów, doszło do powstania synergii. Ten fenomen polega na połączeniu indywidualnych energii twórczych w coś o wiele większego niż suma pojedynczych dzieł. Jak podkreśla dyrektor galerii, wystawa była niezmiernie ważna, ponieważ ukazała prace uznanych twórców polskiej sceny malarskiej. Warto dodać, że Ewa Minge również zaprezentowała swoje prace podczas bydgoskiego wernisażu, dodatkowo czyniąc ten wieczór wyjątkowym swoją obecnością.