Zmiany organizacji ruchu na cmentarzach w Pruszczu Gdańskim podczas Wszystkich Świętych

Zmiany organizacji ruchu na cmentarzach w Pruszczu Gdańskim podczas Wszystkich Świętych

Na okres Wszystkich Świętych, zarządcy dróg wprowadzają zmiany w organizacji ruchu w obrębie cmentarzy. Służby mundurowe apelują do odwiedzających miejsca pamięci, aby zaplanowali swój dojazd z wyprzedzeniem. Zalecają także sprawdzenie dostępności miejsc parkingowych, aby bezpiecznie dotrzeć na miejsce.

Pierwsza z planowanych zmian dotyczy Starego Cmentarza w Pruszczu Gdańskim, położonego przy ulicy Spokojnej. Ulica Ogrodowa, na odcinku między ulicą Niepodległości a ulicą Spokojną, zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego. Na tym odcinku ulicy Ogrodowej, od ulicy 11 Listopada do ulicy Spokojnej, będzie można nabyć kwiaty oraz znicze, ponieważ tam przewidziano okazjonalną sprzedaż tych przedmiotów.

Inna z zaplanowanych zmian ma związek z Nowym Cmentarzem w Pruszczu Gdańskim, który znajduje się przy ulicy Obrońców Pokoju. W związku z trwającymi tam pracami budowlanymi, dostępny będzie specjalnie wydzielony parking pod cmentarzem, lokalizowany na ulicy Obrońców Pokoju. Dodatkowo, na części placu przed główną bramą cmentarza zostanie zorganizowane miejsce, gdzie będzie można dokonać zakupu kwiatów i zniczy.