Zderzenie dwóch samochodów w Pruszczu Gdańskim. Klasyczna czołówka

Zderzenie dwóch samochodów w Pruszczu Gdańskim. Klasyczna czołówka

Zderzenie dwóch samochodów w Pruszczu

Zderzenie dwóch samochodów osobowych przerwało nocną ciszę w Pruszczu Gdańskim. Zdarzenie miała miejsce 24 listopada bieżącego roku w środę. Brało w nim udział czworo osób, w tym dwoje dzieci. Według relacji prasowej KPP jeden z kierowców nagle zjechał na przeciwległy pas. Nie wiadomo dokładnie, co było powodem takiej decyzji. Kierujący tym pojazdem stracił prawo jazdy, a poszkodowani trafili do szpitala.

Co się wydarzyło w Pruszczu Gdańskich?

Godziny wieczorne w Pruszczu Gdańskim zwykle są spokojne. Mona wyjść na spacer albo na przejażdżkę i podelektować się ciszą i dobrą pogodą. Niestety nie mogli takiego spokoju zaznać kierowcy dwóch samochodów osobowych na jednej z ulic miasta. Mimo próby opanowania pojazdów, zderzyli się ze sobą, przez co cztery osoby są poszkodowane. Mamy jednak szczęście w nieszczęściu, ponieważ nikt nie zginął. Przy tak groźnych zdarzeniach brak ofiar śmiertelnych jest naprawdę dużym szczęściem i pasażerowie mogą być wdzięczni za ten los. Wśród poszkodowanych pasażerów znajduje się dwójka dzieci

Na miejscu wypadku oczywiście pojawili się przedstawiciele służb, w tym OSP w Pruszczu Gdańskim i Jednostka Rautnkowo-Gaśnicza. Dzięki skutecznej akcji udało się szybko usunąć zagrożenie z jedni i po krótkim czasie samochodu znów mogły poruszać się po tym odcinku.

Czołówka czyli jeden z najgroźniejszych rodzajów wypadków

Czołówki to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów na polskich jezdniach. Sytuacja, w której dwa samochody uderzają w siebie z pełnym impetem nierzadko oznacza natychmiastową tragedię. Kiedy samochody uderzą o siebie z boku, to prawa fizyki są w stanie zadziałać na ich korzyść. Dużo trudniejsza sytuacja jest kiedy po uderzeniu nie działa żadna siła, która mogła by zamortyzować zderzenie. W wyniku zderzenia czołowe oba pojazdy dochodzą do momenty najmocniejszego uderzenia. Czasem nawet i poduszka powietrzna nie jest w stanie nic zaradzić.

Aby zapobiec takim zdarzeniom musimy pamiętać o tym, jak ważna jest ostrożność przy zmienianiu pasa ruchu. Zwłaszcza jeżeli obok nas jadą samochody z naprzeciwka. Każdy nierozsądny manewr może doprowadzić do zderzenia, a ono do tragedii.