Zakup mieszkania w Pruszczu Gdańskim – dlaczego to doskonała inwestycja?

Zakup mieszkania w Pruszczu Gdańskim – dlaczego to doskonała inwestycja?

Mieszkania nie tylko w Gdańsku ale i w Pruszczu Gdańskim są bardzo pożądane. Czy warto w nie inwestować? Odpowiedź dla wielu wydaje się być oczywista: tak. Wartość mieszkań w Pruszczu Gdańskim nieustannie rośnie a chętnych do zakupu mieszkania lub do jego wynajmu nie brakuje.

Pruszcz Gdański – co warto o nim wiedzieć?

Pruszcz Gdański jest urokliwą miejscowością zlokalizowaną w odległości 10 km od centrum Gdańska –na styku Żuław Gdańskich oraz Pojezierza Kaszubskiego. Obszar jaki zajmuje to 16,5 kilometrów kwadratowych, a zamieszkuje go ponad 30 tysięcy mieszkańców. W Pruszczu Gdańskim, przy węźle autostrady A1 znajduje się Bałtycka Strefa Inwestycyjna.

Dlaczego warto zamieszkać w Pruszczu Gdańskim?

Miasto to ma wiele zalet, ale główną z nich jest fakt, że stwarza mieszkańcom możliwość spokojnego, cichego życia w otoczeniu przyrody a jednocześnie zapewnia szybki i komfortowy dostęp do dużej aglomeracji miejskiej. To właśnie lokalizacja jest największym atutem Pruszcza Gdańskiego. Nieruchomości do zakupu poszukują w nim osoby, które nie chcą lub nie mogą (na przykład ze względów finansowych) zamieszkać w Gdańsku, a chcą w nim pracować bądź uczyć się. Ceny mieszkań w Pruszczu Gdańskim są o wiele niższe aniżeli w przypadku mieszkań w Gdańsku dlatego też mieszkania w tej miejscowości cieszą się tak ogromną popularnością: chętnie kupują je osoby chcące zamieszkać w spokojnej okolicy a dojeżdżać do pracy do Gdańska lub też osoby chcące wynająć mieszkanie studentom, którzy również z Pruszcza Gdańskiego mogą szybko i bezproblemowo dostać się na gdańskie uczelnie.

W Pruszczu Gdańskim zlokalizowane jest niewielkie lotnisko, na którym mogą lądować niewielkie, cywilne samoloty a zwiedzający mogą podziwiać zrekonstruowaną Faktorię Handlową oraz Międzynarodowy Szlak Bursztynowy. Faktoria jest także miejscem, gdzie odbywają się imprezy plenerowe – tak bardzo cenione i pożądane przez mieszkańców Pruszcza Gdańskiego. Jest tam także zlokalizowanych wiele obiektów handlowych i usługowych zapewniających mieszkańcom wszystkiego, czego potrzebują.

Jakie są zalety mieszkań?

Mieszkania to bardzo korzystny typ nieruchomości z wielu względów. Po pierwsze ceny zakupu mieszkań są znacznie niższe od cen zakupu domów. Mają one zazwyczaj także mniejszy metraż jednak dobrze zaprojektowane i zagospodarowane mieszkanie jest w stanie zrekompensować tą różnicę. Zakup mieszkania z dobrze rozplanowaną przestrzenią zazwyczaj okazuje się być lepszym wyborem niż zakup domu o większej powierzchni, ale zorganizowanej w taki sposób, że jej wykończenie czy też wyposażenie jest problematyczne. Mniejszy metraż oznacza także niższe koszty wykończenia wnętrz zarówno jeśli chodzi o ilość potrzebnych materiałów jak i kwotę, którą zażyczą sobie fachowcy za wykonanie usługi remontowej.

Mieszkania zapewniają komfort: będąc ich właścicielem nie trzeba martwić się zagospodarowaniem terenów zielonych, koszeniem trawy, przycinaniem drzewek, malowaniem płotu, naprawami dachu lub innych elementów budynku, zapewnieniem opału oraz wieloma, innymi kwestiami. Leży to w gestii wspólnoty mieszkaniowej, która także pobiera opłaty na fundusz remontowy w związku z czym , w przeciwieństwie do właścicieli domów, właściciele mieszkań nie muszą samodzielnie odkładać pieniędzy na naprawy.

Koszty zużycia energii elektrycznej oraz ogrzewania są także mniejsze – sąsiedzi ogrzewając swoje mieszkania zapewniają też ciepło ścianom dzielonym z innymi sąsiadami.

Dlaczego kupno mieszkania gotowego do odbioru w Pruszczu Gdańskim jest opłacalne?

Mieszkania gotowe do odbioru w Pruszczu Gdańskim, a zwłaszcza inwestycje realizowane przez doświadczonego dewelopera z Gdańska jakim jest firma Activa, cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem, a ich inwestycje można obejrzeć na tej stronie https://activa.pl/oferta/mieszkania-gotowe-do-odbioru-pruszcz-gdanski  Mieszkanie gotowe do odbioru to nieruchomość, do której można niemal od razu się wprowadzać, co oznacza, że nie ma konieczności zapłaty za czynsz w miejscu, w którym dotychczas mieszkaliśmy przez okres kolejnych miesięcy tak jak ma to miejsce w przypadku inwestycji będących dopiero na etapie budowy. Zakup mieszkania gotowego do odbioru jest także korzystny jeśli chcemy je wynajmować – po wykończeniu wnętrz możemy od razu podpisywać umowę z najemcami i czerpać z wynajmu korzyści.

Z jakiego powodu Pruszcz Gdański jest doskonałym miejscem na zakup tego typu, gotowej do wykończenia i zamieszkania nieruchomości? Jak już wspomniano wcześniej jednym z jego ogromnych atutów jest lokalizacja. Kupując mieszkanie na własny użytek w Pruszczu Gdańskim można szukać pracy nie tylko w tej miejscowości, ale także w sąsiadującym z nim Gdańskiem mającym bardzo rozbudowany i różnorodny rynek pracy. Równie chętnie w Pruszczu Gdańskim szukają lokum do wynajmu studenci mający stamtąd doskonały i komfortowy dojazd na wiele uczelni.

Zakup mieszkania w Pruszczu Gdańskim – podsumowanie

Mieszkania w Pruszczu Gdańskim są inwestycją cieszącą się nieustającą popularnością. Korzystnie jest zainwestować w ten typ nieruchomości dlatego, że mieszkanie zawsze jest łatwiej sprzedać lub wynająć jeśli zajdzie taka potrzeba. Niektórzy deweloperzy, tacy jak firma Activa, gwarantują podwyższony standard wykończenia wnętrz i zakup mieszkania w atrakcyjnej cenie dlatego też warto dokładnie zbadać rynek i wybrać najbardziej odpowiadającą nam opcję.

Jeżeli szukasz w okolicach, np. w Gdańsku, to warto poznać ofertę Activa dostępną na stronie https://activa.pl/oferta/mieszkania-gdansk