Uniknięcie opóźnienia na egzamin maturalny dzięki pomocy strażników gminnych i kierowcy autobusu

Uniknięcie opóźnienia na egzamin maturalny dzięki pomocy strażników gminnych i kierowcy autobusu

Sytuacja, z którą musiał zmierzyć się jeden z maturzystów z miejscowości Łęgowo, niemal przekształciła się w tragiczny scenariusz spóźnienia na kluczowy egzamin dojrzałości. Dzięki szybkości reakcji kierowcy miejskiego autobusu i kreatywnemu myśleniu strażników gminnych z Pruszcza Gdańskiego, maturzysta zdążył na egzamin pomimo zaistniałej kolizji drogowej.

Wtorkowe przedpołudnie 7 maja 2024 roku to czas, kiedy Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański została powiadomiona o nietypowej sytuacji awaryjnej. Kierowca lokalnego autobusu skontaktował się ze strażnikami, prosząc o wsparcie dla jednego ze swoich pasażerów – wyraźnie zdenerwowanego maturzysty. Młodzieniec znajdował się pod dużą presją, ponieważ za chwilę miał rozpocząć egzamin z języka polskiego, na który udał się korzystając z publicznego środka transportu. Niestety, autobus, którym podróżował, utknął w korku wywołanym przez wypadek na rondzie w miejscowości Rusocin.

Na szczęście opowieść o stresującej sytuacji maturzysty zakończyła się pozytywnie. Bez namysłu chłopak opuścił autobus w miejscowości Cieplewo i skierował się ku przystankowi PKP. Właśnie wtedy do jego dyspozycji stanął radiowóz strażników, którzy zdążyli ominąć korek dzięki wykorzystaniu bocznych dróg. Dzięki ich pomysłowości, maturzysta dotarł do szkoły punktualnie, unikając opóźnienia na egzamin.