Wypadek pirotechniczny w gdańskim mieszkaniu

Wypadek pirotechniczny w gdańskim mieszkaniu

W południe wtorkowego dnia, mieszkanie na gdańskim Jasieniu stało się miejscem nieoczekiwanego zdarzenia. Wnętrzne niespodziewanie zajęło się przez płomienie materiału pirotechnicznego. Bezpośrednio po incydencie przystąpiły do działania odpowiednie służby. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, podjęto decyzję o ich tymczasowej ewakuacji. Osoba, której mieszkanie stało się miejscem zdarzenia, została przetransportowana do szpitala z drobnymi obrażeniami ciała.

Informacje o tym niecodziennym wypadku dotarły do policji poprzez zgłoszenie. Zgodnie z nim, płomienie objęły jedno z mieszkań w budynku przy ulicy Pólnicy. Jak zapewnił oficer prasowy gdańskiej policji, asp. szt. Mariusz Chrzanowski, mimo zapłonu materiału pirotechnicznego, nie doszło do wybuchu pożaru. Wydarzenie miało miejsce we wtorek, krótko po godzinie 15. W jego składzie pracują funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz specjaliści od materiałów pirotechnicznych.

Ze względów bezpieczeństwa, część mieszkańców budynku musiała opuścić swoje lokale na czas prac służb. Informacja o zaistniałej sytuacji została przekazana do Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP, które wysłało na miejsce zdarzenia jednostkę straży pożarnej. Ich głównym zadaniem było wsparcie działań funkcjonariuszy policji.