VII Letni Festiwal Muzyczny Gminy Pruszcz Gdański

VII Letni Festiwal Muzyczny Gminy Pruszcz Gdański

VII Letni Festiwal Muzyczny Gminy Pruszcz Gdański już za kilka dni

VII Letni Festiwal Muzyczny Gminy Pruszcz Gdański to kolejna okazja dla okolicznych mieszkańców, aby wziąć udział w koncertach. Odbędą się one w drugim tygodniu sierpnia, a w repertuarze są przeboje musicalowe i filmowe.

Na siódmą edycję Letniego Festiwalu Muzycznego zapraszają SAUR Neptun Gdańsk, Ośrodek Kultury, Sztuki i Bilbioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański oraz Magdalena Kołodziejczak, wójt gminy Pruszcz Gdański.

VII Letni Festiwal Muzyczny. Bawimy się dalej

W czerwcu i lipcu odbyło się osiem koncertów, z czego jeden udostępniono online. Wykonano tam przeboje z tekstami Agnieszki Osieckiej, a artyści zagrali w stanicy żeglarskiej w Wiślinie. Od 9 sierpnia będzie można uczestniczyć w następnych czterech wieczorach, a usłyszymy tam akordeon, piosenkę francuską, recital Elizy Tkacz oraz przeboje musicalowe i filmowe.

Liczba miejsc jest niestety ograniczona, ale dotyczy to tylko miejsc siedzących. Festiwal ma charakter plenerowy, więc zawsze można wziąć ze swoją pled albo krzesełko turystyczny. Organizatorzy wydarzenia sugerują także, że warto zaopatrzyć się w środki, chroniące przed komarami. Każdy z koncertów zaczyna się w godzinie 19.00.

Harmonogram festiwalu

Koncert Elizy Tkacz rozpocznie się 9.08 w Wojanowie, a konkretnie w amfiteatrze w parku podworskim. Dzień później na skwerze przy Mediatece w Straszynie będziemy mogli posłuchać Accordion Virtuoso. Kolejny punktem programu jest „L’Aperitif – piosenka francuska”, a miejscem jest amfiteatr w Rotmance. Znajduje się on w pobliżu ul. Jagodowanej, Konwaliowej i Piłsudskiego. Na sam koniec, w czwartek, odbędzie się koncert muzyki filmowej i musicalowej w juszkowskim Centrum Rekreacji.

Czy pogoda pokrzyżuje plany?

Organizatorzy obawiają się, że mogą pojawić się niekorzystne warunki pogodowe. W takiej sytuacji będzie konieczne odwołanie koncertu. Jako że mamy do czynienia z wydarzeniem plenerowym, to pogoda może być naprawdę decydującym czynnikiem. Wiedzą o tym nie tylko gwiazdy estrady ale także sportowcy. Wiele meczów (np. piłkarskich albo żużlowych) sporadycznie trzeba było odwołać ze względu na zbyt duże opady. Więcej informacji na temat zbliżającego się festiwalu można przeczytać na stronie internetowej www.kulturatutaj.pl.