Urząd miasta w Pruszczu Gdańskim doczekał się remontu

Urząd miasta w Pruszczu Gdańskim doczekał się remontu

Urząd miasta w Pruszczu Gdańskim nareszcie doczekał się renowacji

Urząd miasta w Pruszczu Gdańskim w końcu doczekał się gruntownego remontu. Duża część głównego budynku ulegnie zmianie, co wiąże się nowymi wymogami. Są drobne zmiany w organizacji pracy urzędu, o czym warto wiedzieć, jeżeli zamierzamy odwiedzićplacówkę w najbliższym czasie.

Prace remontowe na terenie urzędu miasta

9 sierpnia 2021 r. w końcu ruszył remont głównego budynku urzędu miasta. Plany przeprowadzenia tych prac pojawiły się już jakiś czas temu, ale dopiero teraz podjęto się ich realizacji. Oznacza to oczywiście kilka zmian, jak chodzi o organizacje pracy urzędu. Zmieniły się więc nieco jego godziny otwarcia, o czym powinni wiedzieć obywatele, chcąc załatwić naglącą sprawę.

Całkowicie zamknięto główne wejście do budynku, a obsługa obywateli przeniosła się do tymczasowych biur. Znajdują się one w kontenerach, stojących na parkingu za budynkiem. Nie jest trudno do ich trafić, ale nie pierwszy rzut oka ich wygląd może zdziwić. Kasa jest czynna na takich samych zasadach, jak dotychczas, ale wkrótce będzie można do niech wchodzić jedynie tylnym wejściem. Mimo tych zmian znajdować się będzie cały czas w tym samym miejscu na pierwszym piętrze, więc nie powinniśmy mieć większych problemów, jeśli zdecydujemy się wybrać do urzędu w celu uregulowania płatności.

Niektóre sprawy, którymi zajmuje się Referat Obywatelski oraz Urząd Stanu Cywilnego przeniosły się na ul. Krótką 6 do Domu Wiedemanna. Chodzi o sprawy dotyczące meldunku, dowodów osobistych, spisu powszechnego czy działalności gospodarczej.

Co zmotywowało samorząd do przeprowadzanie remontu?

Skąd wzięła się potrzeba wyremontowania budynku Urzędu Miasta Pruszcz Gdański? Chodzi tu przede wszystkim o zmianę wymogów, dotyczących między innymi dostosowania budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oznacza to chociażby zniesienie barier funkcjonalnych. Dzięki zmianom dużo łatwiej będzie załatwiać sprawy urzędowe obywatelom z niepełnosprawnościami.