Skuteczna akcja gdańskiej policji. Napastnik ujęty

Skuteczna akcja gdańskiej policji. Napastnik ujęty

Skuteczna akcja gdańskiej policji. Napastnik ujęty

Skuteczna akcja gdańskiej policji: Udało się w końcu złapać 40-letniego sprawcę ataku, który miał miejsce w maju 2021 roku. Zaatakował on kobietę i dziewczynkę w wieku 11 lat. Sprawę od razu zgłoszono na policję, a funkcjonariusz podjęli wszelkich starań, aby mężczyznę zatrzymać. Tylko niestety na staraniach się zakończyło, gdyż doszło do niespodziewanego zwrotu akcji. Gdy tylko policjanci wkroczyli do mieszkania, gdzie miał się znajdować, było ono puste. Jak się okazuje, wcale nie wyszedł on do sklepu albo na spacer. Była to po prostu zwykła ucieczka i już wtedy było oczywiste, że sprawca gdzieś się ukrawa. Pozostawało tylko pytanie: gdzie?

Akcja policji w Gdańsku

Znalezienie sprawcy nie byłoby możliwe, gdyby nie informacje obywateli. Po tym, jak opublikowano w mediach jego wizerunek, zaczęła napływać wręcz ogromna liczba doniesień. Dzięki nim policja w Gdańsku coraz więcej wiedziała na temat poszukiwanego i jego potencjalnego miejsca pobytu. Po tym, jak gdańska prokuratura wydawał list gończy, zaczęła się prawdziwa obława. Mężczyzny szukano wszędzie, a więc można powiedzieć, że organy ścigania były skazane na sukces.

Gdy już udało się ustalić prawdopodobne miejsce pobytu, do akcji przystąpiła policja kryminalna oraz pododdział terrorystyczny. Na miejscu nie było już żadnych większych niespodzianek. Znaleziono tam człowieka, który napadł na kobietę i dziewczynkę i przewieziono go do aresztu. Na miejscu znajdowały się też dwie inne osoby. Najprawdopodobniej brały one udział w ukrywaniu poszukiwanego, co samo w sobie jest przestępstwem.