Pruszczańskie Kino na Bursztynowym Szlaku zaprasza na cztery nowe filmowe produkcje

Pruszczańskie Kino na Bursztynowym Szlaku zaprasza na cztery nowe filmowe produkcje

Kino na Bursztynowym Szlaku w Pruszczu Gdańskim z niecierpliwością oczekuje na swoich widzów, prezentując cztery nowości filmowe w swoim repertuarze.

Pierwszą z nich jest „Przysięga Ireny”, wzruszający dramat oparty na prawdziwych wydarzeniach z czasów II wojny światowej, pokazujący heroiczne postępowanie Ireny Gut-Opdyke, która ryzykowała własne życie, aby ratować Żydów po likwidacji getta. Obraz ten zawiera znakomite występy gwiazd kina międzynarodowego, takich jak Sophie Nelisse i Dougray Scott, a także utalentowanych aktorów polskich: Andrzeja Seweryna, Elizę Rycembel, Irenę Melcer, Macieja Nawrockiego, Tomasza Tyndyka Aleksandra Milicevica. Sprawdzona reżyserka Louise Archambault odpowiada za kierunek filmu, podczas gdy za zdjęcia odpowiada Paul Sarossy. Scenariusz stworzył Dan Gordon, który wcześniej napisał sztukę o tej samej bohaterce, zdobywającą uznanie na offbroadwayowskiej scenie w Nowym Jorku w 2008 roku.

Kolejnym filmem jest „Monster”, w którym widzimy matkę, Saori, zmagającą się z samotnym wychowywaniem swojego nastoletniego syna Minato po śmierci męża. Zaniepokojona niepokojącymi zachowaniami syna i odkryciem, że jest on gnębiony przez swojego nauczyciela, walczy o to, by nauczyciel został odseparowany od pracy z dziećmi. Koreeda tworzy zaskakujący i wielowarstwowy obraz tej sytuacji, ukazując ją z perspektywy matki, nauczyciela i samego Minato.

Ostatnia nowość to „Supersiostry”. Główna bohaterka, Ala, to nastoletnia buntowniczka, która nie potrafi odnaleźć się w prowincjonalnym świecie otaczającym ją, a jej relacje z ojcem, nauczycielem fizyki, są pełne konfliktów. Kiedy odkrywa swoje supermoce i spotyka nieznana dotąd siostrę Lenę, jej życie doznaje gwałtownej zmiany. Pułkownik (Marek Kalita) i jego niebezpieczny wspólnik Hektor (Mateusz Kościukiewicz) z tajnego Departamentu 92 tropią dziewczyny, planując wykorzystać ich nadnaturalne moce do stworzenia potężnej broni. Ala i Lena muszą nauczyć się współpracować, aby przeciwstawić się tym niebezpiecznym planom i ocalić nie tylko siebie, ale i cały świat.