Podsumowanie Mistrzostw Świata Taekwon-do ITF 2023 – Pruszczańskie Lwy na podium

Podsumowanie Mistrzostw Świata Taekwon-do ITF 2023 – Pruszczańskie Lwy na podium

Świat taekwon-do niedawno świętował zakończenie jednej ze swoich najważniejszych imprez. XXII Mistrzostwa Świata Seniorów, XVI Mistrzostwa Świata Juniorów oraz inauguracyjne I Mistrzostwa Świata kadetów w Taekwon-do ITF miały miejsce między 4 a 10 września 2023 roku. Finlandia, a dokładniej miasto Tampere, była gospodarzem tych renomowanych zawodów.

Impreza zgromadziła 1008 zawodników, wspieranych przez 336 trenerów. Ponadto, sprawiedliwość sportową zapewniało 121 sędziów, a całością zarządzało 582 oficjeli. Na liście uczestników znalazła się również dwójka reprezentantów klubu „Pruszczańskie Lwy”, Szymon Banakowicz i Wojciech Boroch, którzy debiutowali na tej prestiżowej imprezie.

Szymon Banakowicz wystartował indywidualnie w kategorii do 70 kg. Jego wysiłki zaowocowały piątym miejscem, co jest dużym osiągnięciem biorąc pod uwagę liczbę rywali startujących w tej kategorii. Niemniej jednak, to nie jedyny sukces drużyny z Pruszcza Gdańskiego.

W kategorii drużynowej, w której startowali Szymon Banakowicz, Wojciech Boroch, Kamil Sierszchulski, Karol Kruk, Oskar Widomski i Paweł Książek, „Pruszczańskie Lwy” zdobyły srebrny medal i tytuł Wicemistrzów Świata w walkach juniorów. Ponadto, wywalczyli także brąz i zaszczytny tytuł II Wicemistrzów Świata w testach siły drużyn juniorów.