Najlepsi brydżyści powiatu gdańskiego otrzymali nagrody

Najlepsi brydżyści powiatu gdańskiego otrzymali nagrody

Mniej więcej pół roku temu odbywały się mistrzostwa powiatu gdańskiego w brydżu sportowym. Startujący brydżyści rywalizowali o puchar starosty.

Tak się nieszczęśliwie złożyło, że najlepsi zawodnicy dopiero wczoraj otrzymali nagrody. Nie chodzi jednak o czyjąś nieuwagę – cała sytuacja to efekt wciąż trwającej pandemii koronawirusa.

Kto okazał się najlepszy?

Wracając jeszcze do wydarzeń sportowych, turniej stał na wysokim poziomie. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na najlepszych brydżystów – zwyciężył Antoni Sękowski przed Kazimierzem Gralakiem (obaj panowie zaliczają się do arcymistrzów międzynarodowych).

Pozostałe miejsca przypadły Markowi Kiełczewskiemu, Kazimierzowi Wołowcowi, Sławomirowi Henningowi i Januszowi Stankiewiczowi. Warto również dodać, że przygotowano puchary, jak i nagrody rzeczowe (za nagrody rzeczowe odpowiadało starostwo i klub brydżowy CKiS Pruszcz Gdański).

Jeżeli potrafisz grać w brydża, pomyśl o organizowanych turniejach treningowych (piątek godz. 18:00). Tego rodzaju zawody mogą okazać się nieocenionym doświadczeniem. Co więcej, turnieje treningowe odbywać się będą do ewentualnego wprowadzenia zakazu zgromadzeń.

Pamiętaj też o tym, że Klub GTS Activa AP Juszkowo przygotowuje się do rozgrywek IV ligi. Dokładnie mówiąc, powstaje nowa drużyna, także mile widziani są nawet nowicjusze.