Historia wojowników z Pruszcza Gdańskiego: Sukcesy na Pucharze Polski w taekwon-do ITF w Nowej Rudzie

Historia wojowników z Pruszcza Gdańskiego: Sukcesy na Pucharze Polski w taekwon-do ITF w Nowej Rudzie

Nowa Ruda była gospodarzem kolejnej odsłony Pucharu Polski w taekwon-do ITF, gdzie śmiało stanęło do walki 313 zawodników z różnych zakątków kraju. Wśród tych odważnych, brawurowo broniących barw swoich klubów, znalazł się zespół z pruszczańskiego klubu Taekwon-do AN-DO.

Dla klubu AN-DO była to pierwsza, niezwykle istotna próba sił na tak prestiżowym turnieju. Pruszcz Gdański reprezentowało 22 wojowników, którymi kierowali doświadczeni trenerzy: Dorota Mazur, Anna Misztal, Martyna Pietrzeniec oraz Piotr Pełka. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, prezentując wysoki poziom umiejętności.

Pierwszy dzień rywalizacji należał do juniorów. – To był debiut wielu z naszych młodszych zawodników na turnieju o ogólnopolskim zasięgu i tak ważnym charakterze – komentują trenerzy klubu AN-DO. – Niektórzy, jak Julia Śleszyńska, poradzili sobie świetnie, inni nabyli cennego doświadczenia. To jednak dopiero początek ich drogi.

Podczas pierwszego dnia zawodów, klub z Pruszcza mógł poszczycić się zdobyciem 8 medali. Wśród nich wyróżnił się Natan Kilarski, który zdobył pierwsze miejsce w konkurencji technik specjalnych oraz srebrny medal w walkach w kategorii wagowej -70 kg.

Mocnym akcentem była także postawa Maksa Krzymowskiego. Zawodnik walczył w konkurencji układów stopni uczniowskich, gdzie rywalizowało aż 92 uczestników. Zajął on zaszczytne 5 miejsce, niemalże gładko przeskakując progi półfinału. Do podium zabrakło niewiele, ale to na pewno zapowiada jego kolejne sukcesy.