Historia na czterech kołach: Zabytkowe samochody przed Domem Wiedemanna w ramach "Rajdu 40+"

Historia na czterech kołach: Zabytkowe samochody przed Domem Wiedemanna w ramach "Rajdu 40+"

Przy Domu Wiedemanna w Pruszczu Gdańskim można było dziś podziwiać zabytkowe samochody. Pojazdy te pojawiały się tutaj z powodu wydarzenia zatytułowanego „Rajd 40+”. Ten wyjątkowy rajd jest swoistym nawiązaniem do innego wydarzenia motoryzacyjnego, które odbyło się w roku 2021 – „Rajdu sprzed 100 lat”.

Rajd ten nie był jedyną atrakcją przygotowaną na specjalną okoliczność – „Nocy Muzeów”. Wydarzenie to przyciąga zarówno pasjonatów historii, jak i miłośników motoryzacji.

Organizatorzy wydarzenia przy ulicy Krótkiej 6 zapowiadają unikalne atrakcje. Komunikują, że na czas jednej nocy udostępnią dla odwiedzających wystawy zlokalizowane na dwóch piętrach domu podcieniowego. Na parterze zagości wystawa malarstwa gdańskiego. Będzie to kolekcja cieszących się uznaniem artystów, której właścicielem jest Andrzej Walas. Obrazy pochodzą również z Muzeum Gdańska oraz Sopockiego Domu Aukcyjnego.

Na pierwszym piętrze natomiast, odnajdą się fani fotografii. Znajdzie się tam bowiem ekspozycja autorska dr Marka Czarneckiego. Będzie to projekt fotograficzny, który zachwyci swoją wielowymiarowością.