Gdańsk: Policja zatrzymuje pijanych kierowców i taksówkarza z cofniętymi uprawnieniami

Gdańsk: Policja zatrzymuje pijanych kierowców i taksówkarza z cofniętymi uprawnieniami

Raport z działań gdańskiej policji wykazuje intensywne działania w walce z nieodpowiedzialnymi kierowcami. W ciągu niewielu godzin funkcjonariusze z Gdańska mieli do czynienia z dwoma nietrzeźwymi kierowcami i taksówkarzem, który mimo cofniętych praw jazdy, wciąż prowadził samochód. Do tego ostatniego, służby nałożyły aż sześć mandatów.

Niecodzienny incydent z udziałem 22-letniej kobiety również przyciągnął uwagę miejscowej policji. Młoda kobieta, będąca pod wpływem alkoholu, zdecydowała się na jazdę motorowerem, co skończyło się tragicznym wypadkiem.

Dzień pracy gdańskich policjantów rozpoczął się od powiadomienia o incydencie drogowym, który miał miejsce na ulicy Nowotnej po godzinie 18 w czwartek. Badając okoliczności zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że 22-letnia kobieta niespodziewanie straciła kontrolę nad swoim motorowerem. Zjechała ona na lewą stronę drogi, uderzyła w krawężnik i przewróciła się z pojazdem. Następnie uderzyła w słup oświetleniowy, co doprowadziło do dalszych szkód.

Podczas interwencji okoliczności stały się jeszcze bardziej niecodzienne. Kierująca nie miała na sobie kasku, a ponadto nie posiadała prawa jazdy. Zostało stwierdzone, że była pod wpływem alkoholu, a dokładniej, miała prawie 1,5 promila alkoholu we krwi. Dodatkowo, przewoziła ona 32-letniego mężczyznę, który również był pijany – jego wynik badania alkomatem wykazał ponad 2,5 promila alkoholu. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna doznali obrażeń ciała i zostali przetransportowani do szpitala w celu przeprowadzenia dalszych badań.