Ewakuacja podróżnych na stacji kolejowej w Pszczółkach

Ewakuacja podróżnych na stacji kolejowej w Pszczółkach

Na stacji kolejowej w Pszczółkach doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Z powodu zadymienia składu, doszło do ewakuacji 25 pasażerów. Strażacy, którzy niezwłocznie przybyli na miejsce ustalili, że przyczyną zajścia jest ogrzewanie pociągu, a dokładnie nadmierne nagrzanie się jednego z foteli.

Zawiniło ogrzewanie

W czwartek 11 lutego, w godzinach porannych, doszło do ewakuacji pasażerów pociągu InterCity na stacji w miejscowości Pszczółki. Powodem było zadymienie składu. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że jego przyczyną było ogrzewanie – doprowadziło ono do zbyt dużego nagrzania fotela. Choć przyczyna była błaha, to początkowo całe zajście wyglądało dość groźnie. Łącznie z pociągu ewakuowano 25 pasażerów, których przekierowano do składu TLK Karpaty.

Szybka interwencja strażaków

Do zdarzenia doszło po godzinie 10, o czym od razu została powiadomiona straż pożarna. Na miejsce wysłano strażaków z sześciu jednostek: JRG Tczew, JRG Pruszcz Gdański, OSP Pszczółki, OSP Łęgowo, OSP Sobowidz oraz OSP Miłobądz. Strażacy szybko znaleźli przyczynę unoszącego się w wagonie dymu – był nią rozgrzany od włączonego ogrzewania fotel. Po interwencji pracownicy składu wyłączyli ogrzewanie. Żaden z pasażerów ani z pracowników pociągu, nie został poszkodowany.