Dzień kobiet w Pruszczu – pomysły

Dzień kobiet w Pruszczu – pomysły

Dzień kobiet – jak spędzić go w Pruszczu?

Dzień kobiet to czas, kiedy dajemy naszym kobietom prezenty i spędzamy z nimi czas. Oczywiście powinniśmy robić to przez cały rok, ale w tym dniu możemy szczególnie się na tym skupić. Święto to jest obchodzenia w całej Polsce i przez wiele lat obchodziło się je na wiele sposób. Jednym z nich było zaproszenie naszej żony lub dziewczyny na romantyczną kolację do restauracji. W dobie pandemii jednak nie jest to możliwe. Czy to oznacza, że mamy wymówkę, aby odpuścić sobie ten dzień? Niestety nie.

Ugotujmy coś!

Jeśli nie możemy zabrać naszej lepszej połówki do restauracji, to urządźmy jej restauracje domową. Ugotujmy coś sami, a nasza ukochana osoba doceni nasze starania. Co ugotować na dzień kobiet? Tutaj już możemy dać się ponieść kreatywności. Oczywiście możemy pójść na łatwiznę i zrobić coś banalnego, np. spaghetti. Warto jednak pójść o krok dalej i zastanowić się nad jakimś bardziej wyszukanym pomysłem.

Ciekawym daniem, jakie możemy dla kogoś zrobić są kotleciki z kaszy. Możemy do tego użyć kaszy jaglanej, gryczanej lub jęczmiennej. Możemy też oczywiście wybrać jakąkolwiek inną, można eksperymentować do woli. Od nas już będzie zależeć, czy takie kotleciki upieczemy w piekarniku, czy usmażymy na patelni. W obu przypadkach wychodzą przepyszne.

Pamiętajmy, że przygotowanie sosu jest tak samo ważne. Odpowiednio dobrane warzywa i przyprawy są kluczem do uzyskania perfekcyjnego smaku. Tutaj również możemy poeksperymentować, ale nie zaszkodzi też wyszukać w internecie jakiegoś przepisu, który ułatwi nam sprawę. Nie każdy rodzi się Modestem Amaro, więc nie ma żadnego wstydu w posiłkowaniu się wiedzą osób bardziej doświadczonych.

Świece – przepis na romantyzm

Polecamy oczywiście zjeść taki posiłek przy świecach. Warto poczekać do godziny 17 albo 18, gdy zaczyna się robić ciemno. Wtedy przy zapalonych świecach i zaciągnięty zasłonach nastrój będzie naprawdę nie do pobicia. Obowiązkowo w tle powinna lecieć klimatyczna muzyka z dawnych lat. Elvis? Sinatra?

Dzień kobiet to świetna okazja na romantyczny spacer

W marcu mieliśmy do czynienia z najbardziej restrykcyjnym podejściem do pandemii. Prze pewien okres ledwo mogliśmy wychodzić z domu bez wzbudzania podejrzeń policji i straży miejskiej. Nawet wyjście na spacer mogło skończyć się mandatem lub co najmniej nie przyjemną rozmową z funkcjonariuszami. Nie chcielibyśmy chyba, żeby coś takiego przytrafiło nam się na randce.

Dzisiaj jednak możemy swobodnie się przemieszczać, więc pora wykorzystać to na spacer. Jedynym problemem jest konieczność noszenia maseczek. To też można do pewnego stopnia obejść. Otóż maseczek nie trzeba nosić w parkach i na innych terenach zielonych. Warto więc wybrać taką trasę na spacer, która na swojej drodze takie zieleńce zawiera. Najlepiej zawczasu przygotować sobie w myślach listę miejsc, które są warte naszego czasu. Dzień kobiet w Pruszczu może być tak samo romantyczny w czasach pandemii jak był przed wybuchem całego tego wariactwa.

Bez względu na to, jak zamierzamy spędzić dzień kobiet w Pruszczu, warto też pamiętać o kwiatach. Dla facetów kwiaty nie mają większej wartości. Jakieś tam śmierdzące roślinki zerwane z łąki. Ale kobiety naprawdę się ekscytuje, gdy dostaną piękną różę lub tulipana. Trudno uzasadnić to logicznie, ale tak jest, więc jeżeli zależy nam na romantycznym nastroju to taki kwiat jest obowiązkowy!