Działania policjantów z Pruszcza Gdańskiego w ramach akcji "Prędkość" – 17 maja

Działania policjantów z Pruszcza Gdańskiego w ramach akcji "Prędkość" – 17 maja

W piątek, 17 maja, funkcjonariusze policji zaangażowali się w prowadzenie działań pod kryptonimem „Prędkość”. Celem tych działań była redukcja ryzyka na drogach, poprzez egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości. W działania aktywnie zaangażował się Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, który czuwał nad bezpieczeństwem na drogach i wymagał od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących limitów prędkości.

Podczas tych działań, policjanci z pruszczańskiej jednostki drogówki przeprowadzili kontrolę blisko 40 kierowców. Z tego grona, prawie połowa, czyli około 20 osób, została zatrzymana za przekroczenie dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze interweniowali także w miejscu trzech wypadków oraz siedmiu kolizji drogowych.

W trakcie działań, w miejscowości Domachowo na drodze wojewódzkiej numer 226, policjanci zatrzymali do kontroli dostawczy samochód marki Peugeot. Jego kierowca pokonywał trasę z prędkością 103 km/h w strefie zabudowanej, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kierujący tym pojazdem, 36-latek, został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych oraz otrzymał 13 punktów karnych. Dodatkowo, jego prawo jazdy zostało zatrzymane, a uprawnienia do kierowania pojazdami zawieszono na okres trzech miesięcy.