Cedry Wielkie. Egzamin na kartę rowerową pod okiem policjantów

Cedry Wielkie. Egzamin na kartę rowerową pod okiem policjantów

22.09.2020 odbyło się spotkanie najmłodszych mieszkańców gminy z policjantami. Dzieci zdawały egzamin na kartę rowerową.

Bezpieczeństwo na drodze jest niezwykle ważne. Zwłaszcza w przypadku pieszych i rowerzystów. Dlatego przyswojenie sobie wszystkich zasad jest tak ważne. Dlatego co roku Policja organizuje egzaminy na kartę rowerową. Dzięki temu dzieci, a także ich opiekunowie wiedzą co robić, by poruszać się bezpiecznie po drogach.

Podczas egzaminu dzieci mogły wykazać się znajomością przepisów. Ale to nie tylko. Odbył się nie tylko egzamin teoretyczny, ale też praktyczny. Dzieci więc pokazały też swoje umiejętności w jeździe.

Policjanci mieli też okazję podzielić się swoją wiedzą. Odpowiadali na pytania dzieci i rodziców. Udzielali także rad związanych z poruszaniem na drodze.

Policjanci chętnie angażują się w tego typu inicjatywy. Dzięki temu mogą powiem u najmłodszych mogą wykształcić się odpowiednie postawy na drodze. Taką świadomą postawę najlepiej jest bowiem wypracować u najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Nasze Miasto Pruszcz Gdański