Zwycięska droga Daniela Chełkowskiego w świecie kulturystyki i fitnessu

Zwycięska droga Daniela Chełkowskiego w świecie kulturystyki i fitnessu

Z dni 4 na 5 listopada 2023 roku, hala Skarszewskiego Centrum Sportu stała się gospodarzem jeszcze jednej edycji Sportowego Festiwalu. Tegoroczne zmagania skupiały się wokół walki o Puchar Polski w dziedzinach Kulturystyka i Fitness pod egidą WBBF WFF. Niezwykle szczęśliwym momentem dla lokalnej społeczności okazało się zwycięstwo jednego z ich mieszkańców, Daniela Chełkowskiego, który triumfował na weekendowych zawodach zdobywając kilka prestiżowych tytułów.

Do osiągnięć Daniela należało zdobycie tytułu Mistrza Polski Men’s Physique NAC Poland, Mistrza Polski Men’s Physique WBBF WFF Polska oraz Mistrza Świata Muscle Model GPA Poland. Wszystko to osiągnął w ciągu dwudniowych rozgrywek, co jest niewątpliwie imponującym osiągnięciem.

Podczas krótkiego wywiadu po zawodach, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej jego drodze do sukcesu i procesowi przygotowań do tych ważnych zawodów.

Pierwsze pytanie dotyczyło codziennych zajęć Daniela i źródeł jego zainteresowania kulturystyką i fitness. Okazało się, że na co dzień jest on żołnierzem zawodowym stacjonującym w 49. Bazie Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Swój pociąg do kulturystyki i fitnessu odkrył podczas poszukiwania dyscypliny sportowej, która byłaby dla niego idealnym wyborem.