Teatr Wybrzeże rozpoczyna 16. sezon na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim z 11 spektaklami w programie

Teatr Wybrzeże rozpoczyna 16. sezon na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim z 11 spektaklami w programie

Rozpoczął się szesnasty sezon artystyczny Teatru Wybrzeże na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim, a inauguracja odbyła się w sobotę. W bieżącym roku, miłośnicy teatru będą mogli obejrzeć aż 11 różnych spektakli na tej plenerowej scenie.

Teatr Wybrzeże ma ambitne plany na ten sezon i jak zapowiada Radosław Paczocha, wicedyrektor teatru, chce „zacząć z przytupem”. W repertuarze znajdą się takie sztuki jak „Awantura w Chioggi”, „Nora” w reżyserii Jarosława Rychcika, „Inteligentów” pod batutą Radosława Maciąga, „Żabusię” wyreżyserowaną przez Jarosława Tumidajskiego, oraz „Romeo i Julia is not dead”, której zarówno autorem jak i reżyserem jest Michał Siegoczyński. Dodatkowo, widzowie będą mieli okazję zobaczyć dwa spektakle w wykonaniu Kuby Kowalskiego. Program będzie także obejmował premierę spektaklu „Życie intymne Jarosława”, który opowiada o skomplikowanych relacjach miłosnych Jarosława Iwaszkiewicza.

Spektakle dla dorosłych są prezentowane w każdą sobotę o godzinie 21:00. Z kolei w niedzielne przedpołudnia, na scenie pojawiają się przedstawienia dla najmłodszych. Co ważne, wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny. Miejsce, w którym odbywają się wszystkie te przedstawienia to Scena Letnia, zlokalizowana w Międzynarodowym Parku Kulturowym Faktoria przy ulicy Zastawnej.