Strażacy przyszli edukować dzieci z zakresu bezpieczeństwa

Strażacy przyszli edukować dzieci z zakresu bezpieczeństwa

Komenda strażacka w Pruszczu Gdańskim zorganizowała kolejne spotkanie edukacyjne z dziećmi. Wzięło w nim udział aż 900 młodych uczestników, którzy mogli zaobserwować bardzo ciekawą prezentację. Chodziło w niej o przedstawienie, w jaki sposób rozprzestrzenia się dym, gdy wybucha pożar.

Organizowanie takich spotkań jest możliwe dzięki sali edukacyjnej, która funkcjonuje w lokalnej komendzie już od roku. Póki co cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem i olbrzymia liczba dzieci przychodzi na spotkania, aby dowiedzieć się, jak wygląda praca strażaka oraz jak należy zachować się w przypadku pożaru.

Czytaj także: Dyrektor Teatru Wybrzeże otrzymał Nagrodę Burmistrza

Kto wie o bezpieczeństwie więcej niż strażacy?

Strażak to idealna osoba, aby rozmawiać o bezpieczeństwie. W końcu to oni ratują każdego roku całą masę ludzi przed różnego rodzaju zagrożeniami. To także oni usuwają przeszkody z dróg, aby kierowcy mogli bez problemu przejeżdżać. Jeśli więc chcemy posłać nasze dzieci na zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa, to nie mogą trafić lepiej niż do przedstawicieli straży pożarnej.

Straż Pożarna wykonuje niezwykle ważną pracą i powinniśmy im być za nią bardzo wdzięczni. Narażają swoje zdrowie i życie po to, abyśmy mogli czuć się bezpiecznie i wiedzieć, że zawsze będziemy mieli na kogoś liczyć w sytuacji zagrożenia.