Inwestycja dodatkowego miliona złotych do adaptacji estakady na ulicy Elbląskiej w Gdańsku

Inwestycja dodatkowego miliona złotych do adaptacji estakady na ulicy Elbląskiej w Gdańsku

Gdański magistrat zdecydował o inwestycji dodatkowego miliona złotych w remont estakady znajdującej się przy Bramie Żuławskiej, na trasie ulicy Elbląskiej. Mając na uwadze, że planowane jest ostateczne wyburzenie tego obiektu, władze miasta postanowiły przeprowadzić jedynie podstawowe prace remontowe. W ten sposób łączna suma przeznaczona na odnowienie tej części infrastruktury drogowej wzrosła do 2,5 miliona złotych.

Decyzję podjęli członkowie komitetu sterującego działającym przy Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Informację o tym przekazał Piotr Grzelak, pełniący funkcję wiceprezydenta Gdańska. Na swoim blogu zapisał: „Remont wiaduktu przy Bramie Żuławskiej będzie obejmował jedynie podstawowy zakres prac. W tym samym czasie realizujemy projekt przebudowy całego skrzyżowania”.

Zgodnie z tymi planami, gdański samorząd dołoży brakujący milion złotych do najkorzystniejszej oferty przetargowej, która została wybrana na początku listopada. Ofertę złożyła warszawska firma FBSerwis, która zobowiązała się do przeprowadzenia remontu w podstawowym zakresie za 2,5 miliona złotych. Pierwotne założenia miasta przewidywały przeznaczenie na ten cel maksymalnie 1,5 miliona złotych.