Druga tura wyborów samorządowych wnosi nowe twarze na stanowiska wójtów w 16 gminach na Pomorzu

Druga tura wyborów samorządowych wnosi nowe twarze na stanowiska wójtów w 16 gminach na Pomorzu

Następstwem drugiej tury wyborów samorządowych na Pomorzu jest wprowadzenie nowych wójtów w 16 gminach. To właśnie te miejsca: Kosakowo, Puck, Starogard Gdański, Stary Targ, Stary Dzierzgoń, Stara Kiszewa, Suchy Dąb, Pruszcz Gdański, Kolbudy, Przechlewo, Sierakowice, Stężyca, Damnica, Ustka, Parchowo i Choczewo zobaczą nowe twarze na stanowisku wójta.

W powiecie puckim dojdzie do wymiany zarządców dwóch gmin. Eunika Niemiec została wybrana na wójta gminy Kosakowo z wynikiem 56,56% głosów. W gminie Puck zaś do steru dosiadł się Marcin Nikrant z poparciem 70,71% mieszkańców.

Starogard Gdański również doczekał się nowego lidera. Artur Osnowski zdobył 58,05% głosów i tym samym objął stanowisko wójta tej gminy. Powiat sztumski także nie pozostał bez zmian. Wójtem gminy Stary Targ został Sebastian Szwarc (51,07% poparcia), a gminą Stary Dzierzgoń będzie rządził Wojciech Puton, który zdobył 53,16% głosujących.

W powiecie kościerskim na stanowisku wójta gminy Stara Kiszewa zasiądzie Andrzej Hinc, który uzyskał poparcie 56,58% wyborców. Powiat gdański również doświadczy zmian. Monika Ficek z wynikiem 59,62% zostaje wójtem gminy Suchy Dąb. Po zaciętej rywalizacji w gminie Pruszcz Gdański stanowisko to objęła Weronika Chmielowiec (50,58%). Natomiast władzę nad gminą Kolbudy przejmie Marek Goliński, który otrzymał 53,78% głosów.

Powiat człuchowski nie jest wyjątkiem i również doczekał się nowego wójta gminy Przechlewo – Andrzeja Żmuda-Trzebiatowskiego (50,62%). Zmiany nastąpiły również w powiecie kartuskim. Mirosław Kuczkowski z poparciem 59,74% został wójtem gminy Sierakowice, natomiast Ireneusz Stencel (56,69%) obejmie ster rządów w gminie Stężyca.

W powiecie słupskim Paweł Obert (50,93%) i Rafał Konon (52,76%) zostali wybrani na wójtów gmin Damnica i Ustka. Obieralna gmina Parchowo (powiat bytowski) powierzyła to stanowisko Izabeli Jagodzińskiej, która zdobyła 51,06% głosów. Wójtostwo gminy Choczewo (powiat wejherowski) przypadło Jarosławowi Bachowi z wynikiem 59,51%.

Tylko w kilku pomorskich gminach nie nastąpiły zmiany na stanowisku wójta. Gminą Mikołajki Pomorskie nadal rządzić będzie Maria Pałkowska-Rybicka (52,65%), a Iwona Warkocka (55,97%) zachowała swoje stanowisko w gminie Dębnica Kaszubska.