Autobusy i agregaty z Gdańska wesprą Ukrainę w walce o niepodległość

Autobusy i agregaty z Gdańska wesprą Ukrainę w walce o niepodległość

Z Gdańska rusza dodatkowe wsparcie dla nękanej konfliktem Ukrainy. W ciągu najbliższych dni, Ukraina otrzyma siedem autobusów miejskich, które mają trafić do czterech różnych miast położonych za naszą wschodnią granicą. Autobusy zostały ofiarowane przez gdańską spółkę Gdańskie Autobusy i Tramwaje (GAiT). Dodatkowo, Fundacja Gdańska na Ukrainę przekaże ukraińskim miastom agregaty pochodzące od Wodociągów Gdańskich, a także materiały budowlane.

Przekazanie Ukrainie siedmiu autobusów miejskich należących do GAiT stanowi jedno z kolejnych działań mających na celu wsparcie tego kraju. Ukrainę poddano agresji ze strony reżimu Władimira Putina w lutym 2022 roku, co skłoniło społeczność międzynarodową do udzielania jej pomocy.

Samorządy Trójmiasta już wcześniej angażowały się w pomoc dla ukraińskiego narodu, zapewniając m.in. wsparcie materialne, darmowe przejazdy komunikacją miejską oraz oferty pracy w GAiT. W ubiegłym roku władze Gdańska przekazały Ukrainie wóz asenizacyjny. Łączna wartość do tej pory przekazanych przez Gdańsk darów wyniosła 4,5 mln złotych.