Artur Rosa potrzebuje pomocy. Pruszcz Gdański zbiera nakrętki

Artur Rosa potrzebuje pomocy. Pruszcz Gdański zbiera nakrętki

Artur Rosa potrzebuje naszego wsparcia. Potrzebne są nakrętki

Artur Rosa to 11-letni chłopiec z Tczewa, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Z tego powodu ma duże problemy z rozwojem psycho-ruchowym i problemy te niestety będą się dawać we znaki na różnych poziomach rozwoju. Odkąd tylko skończył 4 miesiące, musiał uczęszczać na żmudne rehabilitacje. Potrzebuje wsparcia rehabilitantów, logopedów i psychologów, ale wszystko ma swoją cenę. Leczenie w tak poważnych sytuacjach jest naprawdę kosztowne i czasem nie ma możliwości na poradzenie sobie w inny sposób niż poprzez zorganizowanie zbiórki. Czasem są to zbiórki pieniężne, ale nie tylko. Pomóc można również poprzez darowiznę sprzętu a także poprzez właśnie organizowanie zbiórki nakrętek.

Nakrętki dla Artura

Do zbierania nakrętek dla Artura wzięło udział kilka różnych miejscowości. Zbieramy je nie tylko w Straszynie i Tczewie ale również w Pruszczu Gdańskim pod budynkiem Urzędu Gminy. Jest to strategiczne miejsce, które zna każdy mieszkaniec i którego nie da się przeoczyć. Jeśli więc dysponujemy takimi nakrętkami, to możemy w końcu zrobić z nich dobry użytek i wesprzeć chłopca w jego walce z chorobą.

Warto wziąć udział w akcji oraz zachęcać rodzinę i znajomych, aby również dołożyli część nakrętek od siebie. Wspólnymi siłami możemy pomóc rodzinie Artura w jak najlepszej opiece nad nim. Można też oddać 1% swojego podatku dla Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, która otworzyła specjalne subkonta na ten cel.

Zbieranie nakrętek w celach charytatywnych – nowa świecka tradycja

Zbieranie nakrętek w celach charytatywnych jest praktyką, która naprawdę nieźle się przyjęła w Polsce. Dzięki nim udało się pomóc już wielu ludziom, którym brakowało pieniędzy na rehabilitację lub kupno sprzętu medycznego. Co jakiś czas w polskich miastach pojawiają się specjalne kontenery na nakrętki. Zwykle stawia się je w znanych i widocznych miejscach w danym mieście tak, aby każdy mieszkaniec miał do nich łatwy dostęp. Bardzo często są to rynki miejskie oraz siedziby ważnych urzędów.